Čo si všímať pri výbere nového bývania

30.9.2016 | Redakce | Realitný trh | Komentárov 0 |

Realitný trh sa v poslednej dobe výrazne rozbehol. Počet nových bytových jednotiek rastie nielen v hlavnom meste, ale aj v ostatných krajských a okresných mestách. Ak hľadáte svoje bývanie, na výber máte z množstva realitných portálov. Keď sa už ale rozhodnete zobrať hypotéku a investovať do nového bývania, bude dôležité, aby sme vám ozrejmili niektoré veci, ktoré by ste si mali pri výbere bývania určite všímať a to hneď pri prvej obhliadke.

Čo si všímať pri výbere nového bývania - foto, Hyperbyvanie.sk

Stav rekonštrukcie a rozvodov

Medzi prvými vecami, ktoré by vás mali zaujímať pri výbere nového bývania, je kúrenie (ak budete mať podlahové kúrenie, vyhrali ste), stav rozvodov a celkový stav rekonštrukcie. Ak panelový dom, v ktorom ste si vybrali byt, neprešiel po revolúcii základnými rekonštrukciami, budete musieť rátať s tým, že náklady na bývanie budú podstatne väčšie, ako by ste čakali pri zrekonštruovanom panelovom dome.

Susedia

Susedia vedia niekedy narobiť toľko problémov, čo nestihnú ani vaše deti za celý život. Preto ak hľadáte nové bývanie, zistite si vopred, aký ľudia budú žiť vo vašej blízkosti, aby sa nestalo, že vám každú chvíľu bude suseda klopať na dvere a vy sa budete musieť dvíhať zo sedačky, aby ste vyriešili problém.

Lokalita

Samozrejmosťou je aj lokalita. Ak chcete kľud a pokojné bývanie, nemôžete si vybrať byt v centre mesta, kde dennodenne prejde niekoľkotisíc áut. Preto ak nechcete zo svojej postele vstávať vždy, keď okolo prejde plne naložený nákladiak, vyberajte si odľahlejšie miesto, v okolí ktorého bude možnosť zábavy nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Niekedy pomôže, keď si kúpite mäkšiu posteľ ideálnych rozmerov 160x200, ktorá vás uspí, aj keby je priamo pri vás koncert svetoznámej kapely. Väčšinou však ani dobrá posteľ nepomôže, aby ste sa dokázali pri tak veľkom hluku vyspať.

Podlahy

Pri výbere nového bývania si ako prvé pri vstupe do bytu všimnete podlahy. Ak sú v byte osadené plávajúce podlahy, rekonštrukciu podlahy už nemusíte realizovať, nakoľko plávajúce podlahy patria k najstabilnejším a najtrvácejším podlahám na celom trhu. Ak sú ale v byte drevené parkety, nemusíte sa báť, že budú vášmu bývaniu špatiť. Parkety stále patria k obľúbeným typom podláh.

Prehodnoťte výber bytu

Uvedomte si, že výber novej nehnuteľnosti je celoživotná záležitosť. Ak nemáte peniaze na kúpu novej nehnuteľnosti, budete nútení si vziať hypotéku, ktorú budete splácať niekoľko desaťročí. Preto ak si nie ste istí, či byt, ktorý sa vám páči, skutočne chcete kúpiť, odložte kúpu na neskôr a opäť prehodnoťte všetky pre a proti argumenty. Nejedná sa o predaj matracov. Ide predsa o vaše bývanie.

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Čo si všímať pri výbere nového bývania zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 200 príspevkov

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »

Inzercia

Celkom : 92402 inzerátov

20.11. 2018 19:14...

20.11. 2018 19:11<strong><a...

20.11. 2018 19:11...

20.11. 2018 19:10<br><strong><a...

20.11. 2018 19:07<strong><a...

20.11. 2018 19:04...

20.11. 2018 19:03<br><strong><a...

20.11. 2018 19:00<br><strong><a...

20.11. 2018 18:51<strong><a...

20.11. 2018 18:27Ponúkame 1 miesto v spoločnej, zdieľanej,...

Ďalšie inzeráty » Vložiť inzerát