Nehnuteľnosť šitá na mieru

15.8.2007 | Pavel Daneš | Realitný trh | Komentárov 0 |

Investovanie do nehnuteľností je celosvetovým hitom. Analytici odhadujú, že medziročný rast objemu vložených peňazí napríklad do realitných fondov môže za tento rok presiahnuť v niektorých krajinách sto percent. Dôvod?

Nehnuteľnosť šitá na mieru - foto, Hyperbyvanie.sk

Reality majú známku stabilnej investície. Ich prostredníctvom tak chcú zhodnotiť peniaze aj ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť minúť všetky svoje úspory za kúpu bytu, alebo celého domu, ktorý by potom samostatne prenajímali. Ľudí, ktorí investujú do bytov na úver, je čím ďalej, tým viac. Prispieva k tomu fakt, že úrokové sadzby hypoték sú nízke a tržné nájomné neprimerane vysoké.

Splátky z nájmu

Investori teda obratom zakúpený byt, alebo dom prenajmú a počítajú s tým, že z vybraného nájomného budú hradiť splátky hypotékového úveru. Odborníci však upozorňujú, že aj táto, na prvý pohľad bezproblémová investícia má svoje riziká. Aby sme ich čo najviac obmedzili, musíme mať šťastie a získať tú správnu nehnuteľnosť.

Nehnuteľnosť snov

Hlavne musí byť v lokalite, kde existuje potenciálny záujem o prenájom. Tiež kvalita a vybavenie bytu musia zodpovedať dopytu. A ten sa riadi podľa želania klienta. Napríklad mladé bezdetné páry a ekonomicky sebestační samotári sú ochotní platiť za menšie byty centre mesta vyššie trhové nájomné.

Cena za služby

Nie je ťažké domyslieť si, že je to tým, že svoje bývanie chápu ako prechodný stav a hľadajú skôr také miesto, kde budú mať všetko "po ruke". Majú teda vysoké nároky na infraštruktúru, vyžadujú, aby z ich prenajatého bytu bolo blízko k športu a zábave. Za to sú ochotní prižmúriť oko nad vekom bytového domu a jeho zariadením. Celkom zásadné rozhodnutie prichádza vo chvíli, kedy si samotári založia rodinu alebo mladé páry privedú na svet dieťatko. Potom väčšinou volia hypotéku a vlastné bývanie, pričom nájomné byty opúšťajú.

Nehnuteľnosť šitá na mieru - foto, Hyperbyvanie.sk

Len pre cudzincov

Veľa ľudí má predstavu, že si ich predraženú nehnuteľnosť okamžite prenajme nejaký ten cudzinec žijúci a pracujúci u nás. Postpubertálny vekslácky sen o ošklbaní devízového cudzinca sa však môže skončiť celkom ináč. Ich požiadavky sú totiž veľmi rôznorodé. Celkom klasicky tu môže hrať svoju úlohu cena. Môžeme povedať, že bežný trojizbový byt v paneláku so základným vybavením a dobrou cenou je rovnako lákavý pre skupinu mladých učiteľov angličtiny z USA, alebo robotníkov z Ukrajiny. Pre jednotlivca, alebo páry sú aktratívne malé byty, čiastočne vybavené, s lacnejším nájomným.

Zlaté sliepočky

Najcennejšou sortou nájomníkov sú špičkoví manažéri zo štátov západnej Európy. Tí sa veľakrát sťahujú aj so svojimi rodinami do luxusnejších bytov s plným vybavením. Sú ochotní platiť nadpriemerné nájomné, pretože im na nájomnom nežáleží, pretože ho za nich platí firma. Čo ale požadujú, to je absolútna kvalita, napríklad elektrické ovládanie roliet.

Nehnuteľnosť šitá na mieru - foto, Hyperbyvanie.sk

Luxus a bezpečie

Nie je výnimkou požiadavka na 3 kúpeľne (muž a žena má každý svoju vlastnú, tretia patrí deťom) s WC obloženým mramorom a s podlahovým kúrením. Zlatí klienti tiež vyžadujú zabezpečenie nehuteľnosti alarmom spojeným s pultom centrálnej ochrany, v dome službu strážnika a recepciu. Pokiaľ im niečo chýba, potom sa bez zaváhania vysťahujú.

Návrat študentov

V univerzitných mestách si prenajímajú byty študenti a mladí pedagógovia. Existuje síce príslovie - byť chudobný ako študent, ale čo sa týka bývania, je práve táto skupina pomerne solventná. Zvlášť, keď  ju tvoria deti rodičov z vyšších príjmových vrstiev, ktorí nechcú, aby sa ich ratolesť tiesnila na vysokoškolskom internáte. Študenti chcú malé byty pre jedného, alebo pár, ale aj byty viacizbové pre skupinu. Pritom nemávajú príliš prehnané požiadavky na kvalitu bývania. Niektorí si byty vybavujú svojimi vlastnými vecami, takže požadujú len kuchynskú linku a niektoré väčšie kusy nábytku, ako skrine, alebo posteľ. Výhodou tiež býva, že často si hľadajú prenájom na celú dobu štúdia.

Text: Pavel Daneš

Foto: archív autoraDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 12

Diskusia

Článok Nehnuteľnosť šitá na mieru zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 238 príspevkov

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Audemars Piguet: beste Zwitserse replica horloges beste...

Hamilton: michael kors outlet klaring Korting...

Ďalšie príspevky »